Właściwości i zastosowanie boraksu. Gdzie go kupić i jak stosować, poznaj nasze wskazówki

2022-11-4 | CIEKAWOSTKI, DOM

Właściwości i zastosowanie boraksu. Gdzie go kupić i jak stosować

Boraks jest jednym z najbardziej przydatnych produktów domowych, które można mieć pod ręką przez cały czas. Jest to naturalny minerał, który od wieków był wykorzystywany do różnych rzeczy. W tym artykule poznamy właściwości i zastosowania boraksu, a także dowiemy się, jak go kupić i skutecznie wykorzystać w swoim domu.

Co to jest boraks?

Boraks to naturalna sól mineralna, która ma wiele zastosowań. Składa się z sodu, boru i tlenu. Można go również wytworzyć sztucznie poprzez ogrzewanie kwasu borowego z innymi chemikaliami w wysokich temperaturach i ciśnieniu.

Do czego się go używa boraksu?

Większość ludzi nie wie, do czego służy boraks, ale ma on wiele różnych zastosowań w życiu codziennym. Boraks jest używany w wielu produktach gospodarstwa domowego, w tym detergentach do prania, mydłach do rąk i środkach czyszczących. Boraks może być również stosowany jako środek przeciwgrzybiczny lub środek dezynfekujący do domu lub ogrodu, jeśli chcesz utrzymać szkodniki z dala od roślin lub drzew bez użycia ostrych środków chemicznych na nich, jak pestycydy!

boraks - zastosowanie

Jakie zabrudzenia usuwa boraks?

Kwas borowy może usunąć brud, plamy i zapachy. Jest to naturalny środek dezynfekujący, grzybobójczy, owadobójczy i dezodorujący. Może być stosowany do odświeżania domu poprzez usuwanie zapachów z różnych źródeł, takich jak kanalizacja czy toalety. Kwas borowy jest również skutecznym środkiem czyszczącym do naczyń szklanych, ponieważ czyści bez pozostawiania smug. Zaschnięte plamy, najpierw należy zeskrobać, potem namoczyć zimną wodą i posypać boraksem. Środek powinien rozpuścić plamę. Następnie spłukujemy środek i pierzemy tkaninę używając detergentu do prania.

Zwalczanie szkodników i insektów

Boraks jest naturalnym środkiem owadobójczym i może być stosowany do zabijania mrówek, karaluchów i innych szkodników w domu. Jeśli chcesz się pozbyć mrówek czy rybików do szklanki przegotowanej wody dodaj szklankę cukru i jedną łyżkę boraksu. W ten sposób można się pozbyć większości insektów.

Gdzie kupić boraks?

Można go znaleźć w większości aptek oraz sklepów chemicznych. Dostępny jest w postaci płynnej lub proszkowej.

1 komentarz

  1. Paweł

    nie miałem pojęcia a jednak działa 🙂

Polecamy również

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Witajcie w tej podróży ku odkryciu, jak medytacja może stać się mostem ku harmonii w naszych związkach. To wyjątkowa podróż, która zaprasza nas do odnalezienia równowagi nie tylko w relacjach z innymi, ale także w relacji ze sobą. Poprzez praktykowanie medytacji,...

Bezpieczne i praktyczne sztućce dla dzieci

Bezpieczne i praktyczne sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci to nieodzowny element wyposażenia kuchni każdej młodej rodziny. Nie tylko sprawiają, że posiłki maluchów są łatwiejsze do spożycia, ale także uczą samodzielności i wspierają rozwój małej motoryki. Wybór odpowiednich sztućców jest kluczowy dla...