Właściwości i zastosowanie boraksu. Gdzie go kupić i jak stosować, poznaj nasze wskazówki

2022-11-4 | CIEKAWOSTKI, DOM

Właściwości i zastosowanie boraksu. Gdzie go kupić i jak stosować

Boraks jest jednym z najbardziej przydatnych produktów domowych, które można mieć pod ręką przez cały czas. Jest to naturalny minerał, który od wieków był wykorzystywany do różnych rzeczy. W tym artykule poznamy właściwości i zastosowania boraksu, a także dowiemy się, jak go kupić i skutecznie wykorzystać w swoim domu.

Co to jest boraks?

Boraks to naturalna sól mineralna, która ma wiele zastosowań. Składa się z sodu, boru i tlenu. Można go również wytworzyć sztucznie poprzez ogrzewanie kwasu borowego z innymi chemikaliami w wysokich temperaturach i ciśnieniu.

Do czego się go używa boraksu?

Większość ludzi nie wie, do czego służy boraks, ale ma on wiele różnych zastosowań w życiu codziennym. Boraks jest używany w wielu produktach gospodarstwa domowego, w tym detergentach do prania, mydłach do rąk i środkach czyszczących. Boraks może być również stosowany jako środek przeciwgrzybiczny lub środek dezynfekujący do domu lub ogrodu, jeśli chcesz utrzymać szkodniki z dala od roślin lub drzew bez użycia ostrych środków chemicznych na nich, jak pestycydy!

boraks - zastosowanie

Jakie zabrudzenia usuwa boraks?

Kwas borowy może usunąć brud, plamy i zapachy. Jest to naturalny środek dezynfekujący, grzybobójczy, owadobójczy i dezodorujący. Może być stosowany do odświeżania domu poprzez usuwanie zapachów z różnych źródeł, takich jak kanalizacja czy toalety. Kwas borowy jest również skutecznym środkiem czyszczącym do naczyń szklanych, ponieważ czyści bez pozostawiania smug. Zaschnięte plamy, najpierw należy zeskrobać, potem namoczyć zimną wodą i posypać boraksem. Środek powinien rozpuścić plamę. Następnie spłukujemy środek i pierzemy tkaninę używając detergentu do prania.

Zwalczanie szkodników i insektów

Boraks jest naturalnym środkiem owadobójczym i może być stosowany do zabijania mrówek, karaluchów i innych szkodników w domu. Jeśli chcesz się pozbyć mrówek czy rybików do szklanki przegotowanej wody dodaj szklankę cukru i jedną łyżkę boraksu. W ten sposób można się pozbyć większości insektów.

Gdzie kupić boraks?

Można go znaleźć w większości aptek oraz sklepów chemicznych. Dostępny jest w postaci płynnej lub proszkowej.

1 komentarz

  1. Paweł

    nie miałem pojęcia a jednak działa 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Wiosenny weekend w okolicach Świeradowa

Wiosenny weekend w okolicach Świeradowa

Wiosna tuż, tuż! A wraz z nią zawitają do Polski piękne, słoneczne i często bardzo już ciepłe weekendy. Wielkanoc, Majówka, Boże Ciało. A może by tak spędzić ten czas w mniej tradycyjny sposób i pokusić się o ekskluzywny relaks w uzdrowiskowo-turystycznej miejscowości...

Czym różnią się mieszkania od dewelopera od mieszkań używanych?

Czym różnią się mieszkania od dewelopera od mieszkań używanych?

Mieszkania od dewelopera i mieszkania używane to dwa różne rodzaje nieruchomości, które mają swoje wady i zalety. Mieszkania od dewelopera są nowe i zazwyczaj znajdują się w nowych budynkach, co oznacza, że są one wyposażone w najnowsze technologie i udogodnienia....