Skuteczne sposoby na zniwelowanie rumieńców

2023-05-31 | URODA, ZDROWIE

Wiele osób zmaga się z przeróżnymi niedoskonałościami cery. Jednymi z najczęściej występujących przypadłości są rozszerzone naczynka krwionośne oraz zaczerwienione policzki. Są objawami cery naczynkowej. W gabinecie medycyny estetycznej można zmniejszyć widoczność czerwonych, pękających plam poprzez właściwie dobrane zabiegi.

Skąd biorą się rumieńce na policzkach?

Zaczerwienione policzki pojawiają się, gdy występuje cera naczynkowa. Z biegiem czasu rumieńce przekształcają się w liczne powierzchowne rozszerzone naczynka, która wyglądają bardzo nieestetycznie. Stan ten mogą nasilić różne czynniki zewnętrzne takie, jak m.in. intensywne promieniowanie ultrafioletowe, nagłe wahania temperatury, dieta, w której przeważa kawa, alkohol i ostre przyprawy, kontakt z chlorowaną wodą, gorączka czy aktywność fizyczna.

Problemy z cerą naczynkową mogą nasilić się w wyniku stosowania niektórych kosmetyków zawierających m.in. glikol propylenowy.

Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi naczynkami

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna u posiadaczy cery naczynkowej. Do jej oczyszczania należy wybierać łagodne preparaty bez dodatku alkoholu oraz innych silnych detergentów myjących. Warto wybierać kosmetyki, w których składzie znajdują się składniki przeciwzapalne, łagodzące, niwelujące zaczerwienienia oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Najlepsze wśród nich to flawonoidy, witamina C oraz witamina B5.

Warto wystrzegać się pocierania skóry w trakcie jej osuszania oraz zrezygnować z długich, gorących kąpieli. Prawidłową pielęgnację warto wzbogacić o nieeksponowanie cery na silne działanie promieniowania słonecznego oraz wysokie temperatury. Warto unikać przebywania w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest mocno wysuszone.

Jakie zabiegi pozwolą na zamykanie naczynek na twarzy?

Istnieje wiele metod, z których można skorzystać, aby poprawić stan cery naczynkowej i zniwelować widoczność rumieńców. Najpopularniejsze są zabiegi laserowe, dzięki którym możliwe jest skuteczne zamykanie naczynek na twarzy, usuwanie przebarwień oraz rumienia. Zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne, a przy tym skuteczne. Pozwalają na precyzyjne zwalczenie problemu. Odpowiednio dobrana wiązka światła niweluje rozszerzone naczynka, jednocześnie nie dochodzi do uszkodzenia struktury okolicznych tkanek.

Każdy zabieg laserowy wykonywany jest po bardzo dokładnym wywiadzie medycznym, w celu dokładnego zbadania problemu, z jakim zmaga się pacjent. U niektórych efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, u innych potrzeba serii dla wypracowania najlepszych rezultatów.

Zamykanie naczynek na twarzy – podsumowanie

Współczesna medycyna estetyczna znalazła wiele sposobów, aby poprawiać stan skóry i niwelować wiele problemów. Wspomagając zabiegi zamykania naczynek na twarzy odpowiednią dietą i właściwymi zasadami pielęgnacji, można cieszyć się z nienagannego wyglądu cery bez rumieńca oraz rozszerzonych naczynek krwionośnych. U kosmetologa można zasięgnąć porady, jak dbać o cery dbać.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Witajcie w tej podróży ku odkryciu, jak medytacja może stać się mostem ku harmonii w naszych związkach. To wyjątkowa podróż, która zaprasza nas do odnalezienia równowagi nie tylko w relacjach z innymi, ale także w relacji ze sobą. Poprzez praktykowanie medytacji,...

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

W świecie, w którym coraz więcej osób zwraca uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty swojego życia, kosmetyki wegańskie zdobywają na popularności. Nie są to już niszowe produkty dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach, ale coraz częściej stanowią integralną część...

Letnie zapachy dla kobiet! Który zapach wybierzesz?

Letnie zapachy dla kobiet! Który zapach wybierzesz?

Zapachowe mgiełki damskie to świetny wybór dla kobiet, które latem lubią otoczyć się subtelnym, nieprzytłaczającym zapachem, dodającym im świeżości i lekkości. Są genialnym sposobem na szybkie odświeżenie w ciągu dnia, również ubrań. A jeśli będziesz przechowywać je w...