Skuteczne sposoby na zniwelowanie rumieńców

2023-05-31 | URODA, ZDROWIE

Wiele osób zmaga się z przeróżnymi niedoskonałościami cery. Jednymi z najczęściej występujących przypadłości są rozszerzone naczynka krwionośne oraz zaczerwienione policzki. Są objawami cery naczynkowej. W gabinecie medycyny estetycznej można zmniejszyć widoczność czerwonych, pękających plam poprzez właściwie dobrane zabiegi.

Skąd biorą się rumieńce na policzkach?

Zaczerwienione policzki pojawiają się, gdy występuje cera naczynkowa. Z biegiem czasu rumieńce przekształcają się w liczne powierzchowne rozszerzone naczynka, która wyglądają bardzo nieestetycznie. Stan ten mogą nasilić różne czynniki zewnętrzne takie, jak m.in. intensywne promieniowanie ultrafioletowe, nagłe wahania temperatury, dieta, w której przeważa kawa, alkohol i ostre przyprawy, kontakt z chlorowaną wodą, gorączka czy aktywność fizyczna.

Problemy z cerą naczynkową mogą nasilić się w wyniku stosowania niektórych kosmetyków zawierających m.in. glikol propylenowy.

Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi naczynkami

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna u posiadaczy cery naczynkowej. Do jej oczyszczania należy wybierać łagodne preparaty bez dodatku alkoholu oraz innych silnych detergentów myjących. Warto wybierać kosmetyki, w których składzie znajdują się składniki przeciwzapalne, łagodzące, niwelujące zaczerwienienia oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Najlepsze wśród nich to flawonoidy, witamina C oraz witamina B5.

Warto wystrzegać się pocierania skóry w trakcie jej osuszania oraz zrezygnować z długich, gorących kąpieli. Prawidłową pielęgnację warto wzbogacić o nieeksponowanie cery na silne działanie promieniowania słonecznego oraz wysokie temperatury. Warto unikać przebywania w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest mocno wysuszone.

Jakie zabiegi pozwolą na zamykanie naczynek na twarzy?

Istnieje wiele metod, z których można skorzystać, aby poprawić stan cery naczynkowej i zniwelować widoczność rumieńców. Najpopularniejsze są zabiegi laserowe, dzięki którym możliwe jest skuteczne zamykanie naczynek na twarzy, usuwanie przebarwień oraz rumienia. Zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne, a przy tym skuteczne. Pozwalają na precyzyjne zwalczenie problemu. Odpowiednio dobrana wiązka światła niweluje rozszerzone naczynka, jednocześnie nie dochodzi do uszkodzenia struktury okolicznych tkanek.

Każdy zabieg laserowy wykonywany jest po bardzo dokładnym wywiadzie medycznym, w celu dokładnego zbadania problemu, z jakim zmaga się pacjent. U niektórych efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, u innych potrzeba serii dla wypracowania najlepszych rezultatów.

Zamykanie naczynek na twarzy – podsumowanie

Współczesna medycyna estetyczna znalazła wiele sposobów, aby poprawiać stan skóry i niwelować wiele problemów. Wspomagając zabiegi zamykania naczynek na twarzy odpowiednią dietą i właściwymi zasadami pielęgnacji, można cieszyć się z nienagannego wyglądu cery bez rumieńca oraz rozszerzonych naczynek krwionośnych. U kosmetologa można zasięgnąć porady, jak dbać o cery dbać.

0 komentarzy

Polecamy również

Dobieramy biżuterię do wielkanocnej kolacji — bezpiecznie i pięknie

Dobieramy biżuterię do wielkanocnej kolacji — bezpiecznie i pięknie

Wielkanoc to wyjątkowy czas, pełen radości, nadziei i tradycji. To również okazja do spotkań rodzinnych i kolacyjnych przyjęć. Warto więc zadbać nie tylko o wyjątkowe potrawy i dekoracje, ale również o odpowiedni strój i dodatki — w tym biżuterię. Jednakże, wybierając...

Wyjątkowy manicure w ekspresowym tempie

Wyjątkowy manicure w ekspresowym tempie

Czy któraś z nas nie miała kiedyś takiej sytuacji, kiedy potrzebowała zadbać o swoje paznokcie, tworząc zjawiskowy efekt, jednak przez brak czasu została z niczym? No właśnie! Pora zażegnać problem raz na zawsze i odkryć sprawdzony sposób na szybką, ale efektowną...

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing to praktyka ozdabiania ciała poprzez przekłucie skóry i umieszczenie w tym miejscu biżuterii, zazwyczaj w postaci kolczyka. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych form mody i samoekspresji, która ma długą historię w wielu kulturach na...