Depilacja męska – na czym polega, jak się przygotować?

2023-02-13 | URODA

Panowie coraz częściej decydują się na wykonanie depilacji. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zdecydować się na taki zabieg, bądź nie jesteś pewien, jak się do niego przygotować – trafiłeś doskonale. Jesteśmy przekonani, że w poniższym artykule rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości.

Depilacja męska – dostępne metody

Depilacja męska, w odróżnieniu od golenia, jest zabiegiem, którego zadaniem jest usunięcie włoska wraz z cebulką. Z tego powodu skóra jest gładsza o wiele dłużej niż dzieje się to w przypadku golenia, a więc mechanicznego usuwanie włosków, które wyrosły ponad powierzchnię skóry. Jak widzisz, zaleta z wykonania depilacji jest ogromna!

Obecnie na rynku istnieje kilka metod depilacji, które różnią się od siebie czasem wykonania zabiegu oraz czasem, w którym skóra pozostaje gładka. Mężczyźni najczęściej wybierają takie metody depilacji jak:

  • wosk twardy –  jest to depilacja męska, która polega na nałożeniu na skórę wosku. Substancja po zastygnięciu jest zrywany szybkimi ruchami. Ta forma depilacji jest bardzo uniwersalna, gdyż przeznaczona jest także do depilacji okolic wrażliwych. Tę formą depilacji charakteryzuje wysoka precyzja i skuteczność. Jest to zabieg stosunkowo szybki i, aby cieszyć się gładką skórą należy go przeprowadzać co około miesiąc. Depilację woskiem twardym wykonasz w salonie Bodybar na warszawskim Mokotowie, gdzie znajdziesz grono doświadczonych ekspertów.
  • depilacja cukrowa – jest bardzo podobna do depilacji za pomocą wosku twardego. W przypadku depilacji cukrowej sporządza się mieszankę składającą się z cukru, wody, cytryny, które nakłada się na depilowaną okolicę, a po zastygnięciu mikstury, zrywa się ją szybkim ruchem. Depilację pastą cukrową należy wykonywać około raz na miesiąc.
  • depilacja laserowa – najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia jest właśnie depilacja laserowa. Po wykonaniu pełnej serii zabiegów możemy usunąć aż 98% owłosienia z depilowanego obszaru. Jak to możliwe? Podczas depilacji laserowej mieszki włosowe są niszczone w taki sposób, aby nie mogły się odbudować. Zabieg depilacji laserowej należy wykonywać systematycznie, w odstępach 4 –  6 tygodniowych, częstotliwość oraz liczbę zabiegów określisz z doświadczonym ekspertem Bodybar w Warszawie.

Jakie miejsca najczęściej depilują mężczyźni?

Czy istnieją strefy ciała, które są depilowane przez panów częściej od pozostałych? Oczywiście! Mężczyźni z reguły decydują się na depilację, a więc wyrwanie włosów wraz z cebulkami z okolic intymnych, pach oraz klatki piersiowej. Panowie, którzy borykają się z owłosieniem pleców często decydują się także na usunięcie włosów z tej strefy. Część panów decyduje się także na depilację nóg, choć ta grupa nie jest tak liczna, jak pozostałe. Pamiętaj jednak, aby przy dokonywaniu wyboru nie sugerować się innymi! Sam zdecyduj, czy potrzebujesz depilacji, a jeśli tak, jakie strefy powinny zostać poddane temu zabiegowi.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Przed zabiegiem należy wykonać kilka czynności, które pozwolą na jego właściwe i szybkie przeprowadzenie. Przede wszystkim skóra powinna być czysta, co oznacza, że przed wykonaniem zabiegu nie należy nakładać na depilowaną okolicę żadnych balsamów czy kremów pielęgnacyjnych. Natomiast na około tydzień przed wykonaniem zabiegu należy zrezygnować z drobinek peelingujących, a więc peelingu, które często występują w formie żelu i mydeł stosowany na co dzień. Ponadto włoski należy przyciąć trymerem. Jeśli nie zrobimy tego w domu, tę czynność będzie musiała wykonać za nas osoba przeprowadzająca zabieg. 

Depilacja męska – czy istnieją przeciwwskazania do depilacji?

Tak jak i w przypadku innych zabiegów, tak i w przypadku męskiej depilacji istnieje kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Przeciwwskazaniem do depilacji są z reguły:

  • cukrzyca,
  • świeże blizny w miejscu lub w pobliżu depilowanej strefy,
  • świeże tatuaże w miejscu lub w pobliżu depilowanej strefy,
  • przerwanie ciągłości naskórka, a więc rany w miejscu lub w pobliżu depilowanej strefy,
  • stany alergiczne, w tym egzema w miejscu lub w pobliżu depilowanej strefy,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • infekcja grzybicza, bakteryjna lub wirusowa.

Jak widzisz, depilacja męska zdecydowanie nie jest straszna! Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zabiegu, porozmawiaj z kosmetyczką, która doradzi się najbardziej optymalną metodę i odpowie na wszystkie pytania związane z depilacją.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

W świecie, w którym coraz więcej osób zwraca uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty swojego życia, kosmetyki wegańskie zdobywają na popularności. Nie są to już niszowe produkty dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach, ale coraz częściej stanowią integralną część...

Letnie zapachy dla kobiet! Który zapach wybierzesz?

Letnie zapachy dla kobiet! Który zapach wybierzesz?

Zapachowe mgiełki damskie to świetny wybór dla kobiet, które latem lubią otoczyć się subtelnym, nieprzytłaczającym zapachem, dodającym im świeżości i lekkości. Są genialnym sposobem na szybkie odświeżenie w ciągu dnia, również ubrań. A jeśli będziesz przechowywać je w...

Skuteczne sposoby na zniwelowanie rumieńców

Skuteczne sposoby na zniwelowanie rumieńców

Wiele osób zmaga się z przeróżnymi niedoskonałościami cery. Jednymi z najczęściej występujących przypadłości są rozszerzone naczynka krwionośne oraz zaczerwienione policzki. Są objawami cery naczynkowej. W gabinecie medycyny estetycznej można zmniejszyć widoczność...

Stomatolog – stróż Twojego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej

Stomatolog – stróż Twojego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej

Stomatolog to niezastąpiony specjalista, który dba o nasze zdrowie jamy ustnej i strzeże naszego uśmiechu. Nie tylko pomaga nam utrzymać zdrowe zęby i dziąsła, ale także odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu wielu poważnym schorzeniom. W tym artykule skupimy się na...