Jesienne dekoracje – ozdoby, które możesz wykonać wspólnie z rodziną

2022-10-18 | CIEKAWOSTKI, DOM

Jesienne dekoracje – ozdoby, które polecamy wykonać wspólnie z rodziną

Jesienią daje nam możliwości, aby stworzyć piękne dekoracje: dynie, liście i kolorowe światła. W tym artykule pokażemy Wam kilka pomysłów, które można wykonać wspólnie z rodziną lub z przyjaciółmi. Najważniejsze, aby cieszyć się wspólny, tworzeniem tych ozdób!

Do przygotowania jesiennych dekoracji na stół, możesz wykorzystać m.in.:

 1. kolorowe liście (np. dębu, klonu, grabu lub leszczyny),
 2. kwiaty jarzębiny,
 3. owoce dzikiej róży,
 4. kasztany i żołędzie,
 5. wrzosy,
 6. kawałki kory,
 7. sezonowe warzywa i owoce,
 8. gałązki

Udekoruj sznur kolorowymi lampkami

To najprostsza dekoracja, którą możesz zrobić z rodziną. Wszystko, czego potrzebujesz to kilka kolorowych lampek i sznurek. Najpierw potnij sznurek na kawałki, aby nie były zbyt długie do zawieszenia na drzewie. Następnie przymocuj żarówki za pomocą opasek drucianych w regularnych odstępach wzdłuż swoich sznurków.
Te ozdoby będą wyglądać pięknie w ciepłych kolorach, takich jak czerwony i żółty, ale jeśli chcesz coś bardziej interesującego, spróbuj użyć różnych kolorów żarówek, jak również kolorowe przewody też! Możesz również użyć tych dekoracji na innych drewnianych przedmiotach w Twoim domu – będą świetnie wyglądać nad drzwiami lub oknami!

jesienne dekoracje

Stwórz kilka dyń

Malowanie dyń to świetna zabawa i doskonały sposób na udekorowanie domu. Jeśli masz dzieci, pokochają one malowanie własnych dyń! Możesz również użyć ich jako prezentów dla przyjaciół lub członków rodziny, dekorując dynię kilkoma świątecznymi dekoracjami na Halloween.

Jesienne dekoracje na okno

 • Wybierz liście, których chcesz użyć i upewnij się, że nie zawierają toksycznych substancji. Jeśli używasz prawdziwych liści, upewnij się, że sprawdzisz, czy nie ma w nich owadów i usuniesz je przed przyklejeniem na okno.
 • Przymocuj liście za pomocą kleju lub taśmy, w zależności od tego, jak długotrwały chcesz mieć projekt (klej będzie trwał dłużej).

Ozdoba z kolorowych liści

Liście to naturalny materiał, który jest łatwy do znalezienia. Możesz je wykorzystać do wielu różnych projektów. Liście można pomalować, ozdobić brokatem lub innymi materiałami, aby wyglądały bardziej interesująco. Jesienne liście można wykorzystać również do stworzenia wieńca na drzwi wejściowe. Kompozycje z kolorowych liści świetnie sprawdzą się jako bukiet w wazonie na kawowym stoliku.

Robienie dekoracji z rodziną zawsze sprawia tyle radości. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się robienie tych jesiennych dekoracji razem z Waszymi bliskimi i że przyniosą Wam one wiele szczęśliwych wspomnień!

1 komentarz

 1. Monika

  Ciekawe pomysły, brawo dla redaktora 🙂

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Wiosenny weekend w okolicach Świeradowa

Wiosenny weekend w okolicach Świeradowa

Wiosna tuż, tuż! A wraz z nią zawitają do Polski piękne, słoneczne i często bardzo już ciepłe weekendy. Wielkanoc, Majówka, Boże Ciało. A może by tak spędzić ten czas w mniej tradycyjny sposób i pokusić się o ekskluzywny relaks w uzdrowiskowo-turystycznej miejscowości...

Czym różnią się mieszkania od dewelopera od mieszkań używanych?

Czym różnią się mieszkania od dewelopera od mieszkań używanych?

Mieszkania od dewelopera i mieszkania używane to dwa różne rodzaje nieruchomości, które mają swoje wady i zalety. Mieszkania od dewelopera są nowe i zazwyczaj znajdują się w nowych budynkach, co oznacza, że są one wyposażone w najnowsze technologie i udogodnienia....