Woda źródlana na czy mineralna? – która będzie dla Ciebie lepsza, poznaj różnice i wybierz

2022-10-10 | DOM, URODA, ZDROWIE

Woda źródlana na czy mineralna? – która będzie lepsza, poznaj różnice i wybierz

Nie ma wątpliwości, że woda jest lekarstwem i jedną z najlepszych urodowych pigułek dla ciała. Potrzebujemy jej nie tylko do ugaszenia pragnienia, ale także do zastąpienia płynów utraconych w wyniku pocenia się lub oddawania moczu. Wodę można pić z kranu lub butelkowaną. Istnieją dwa podstawowe rodzaje wody, źródlana oraz mineralna. Która jest bardziej wartościowa?

Czym jest woda źródlana?

Woda źródlana to woda, która została pobrana ze źródła. Jest to najbardziej naturalna woda pitna, zawiera minerały i inne substancje, które są niezbędne dla organizmu człowieka.
Ten rodzaj wody mineralnej może być używany zarówno do gotowania, jak i do picia. Wynika to z wysokiej zawartości minerałów wapnia i magnezu, które są niezbędne dla dobrego zdrowia.

Wartość wody mineralnej:

  • ma większą zawartość minerałów niż woda źródlana. Dlatego często jest polecana jako zdrowa alternatywa dla napojów bezalkoholowych i słodzonych.
  • niezbędna dla osób odchudzających się.
  • wskazana dla osób, które chcą wzmocnić układ odpornościowy i poprawić cerę ze względu na jej korzystne minerały – takie jak wapń, magnez i potas. Jak wykazano w wielu badaniach, pomagają one w zwalczaniu chorób przewlekłych, między innymi nowotworów czy chorób układu krążenia. Są to niezbędne składniki odżywcze, które nie mogą być wytworzone przez nas samuch, a jedynie uzyskane z pożywienia lub uzupełnione suplementami zawierającymi wspomniane pierwiastki (jak np. suplement wapnia).

woda mineralna czy źródlana

Co jest lepsze: woda mineralna czy źródlana?

Zarówno woda mineralna jak i źródlana są dobre dla Ciebie, ale nie są takie same. Woda mineralna jest uważana za zdrowszą alternatywę dla wody z kranu, ponieważ zawiera minerały, które pomagają w trawieniu i nawodnieniu. Jednakże, podczas gdy woda źródlana zapewnia wiele z tych samych korzyści co woda mineralna, jest również mniej przetworzona niż jej butelkowany odpowiednik. Więc którą z nich powinieneś wybrać?
Jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie woda z kranu jest twarda lub jeśli Twój organizm ma problemy z przetwarzaniem dużych ilości sodu, to wybór wody mineralnej zamiast źródlanej może być lepszym rozwiązaniem. Jeśli nie, wypróbuj kilka różnych marek i zobacz, co lubisz najbardziej!

Wybór wody pitnej zależy wyłącznie od preferencji smakowych. Oba rodzaje wody mają pozytywny wpływ na organizm i nie mają żadnych przeciwwskazań. Oba rodzaje naturalnej wody mineralnej są niezwykle zdrowe dla Ciebie, podobnie jak inne rodzaje wód butelkowanych.

1 komentarz

  1. Rafał

    odwieczne pytanie, chyba nigdy nie poznamy odpowiedzi, co chwile nowe fakty

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Witajcie w tej podróży ku odkryciu, jak medytacja może stać się mostem ku harmonii w naszych związkach. To wyjątkowa podróż, która zaprasza nas do odnalezienia równowagi nie tylko w relacjach z innymi, ale także w relacji ze sobą. Poprzez praktykowanie medytacji,...

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

W świecie, w którym coraz więcej osób zwraca uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty swojego życia, kosmetyki wegańskie zdobywają na popularności. Nie są to już niszowe produkty dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach, ale coraz częściej stanowią integralną część...