Woda filtrowana – idealna do pielęgnacji skóry i włosów

2023-03-13 | ZDROWIE

Woda filtrowana to świetne rozwiązanie nie tylko w kuchni, ale także w… łazience. Twarda woda negatywnie wpływa na skórę i włosy. Może zaburzać pracę gruczołów łojowych, powodować łuszczenie się skóry, świecenie, wykwity. Filtry do wody skutecznie zmiękczają wodę!

Woda stanowi podstawę zdrowego trybu życia. Ważne jest jednak nie tylko jej picie, ale także… stosowanie podczas higieny osobistej. Jednym słowem, liczy się nawadnianie od wewnątrz i z zewnątrz.

Nawadnianie organizmu i regularne picie wody wpływa na kondycję skóry i włosów

Odwodniona skóra traci jędrność i elastyczność, jest szorstka, a na jej powierzchni mogą pojawiać się plamy, przebarwienia, zmarszczki i wypryski. Jest też podatna na podrażnienia i uszkodzenia, staje się wrażliwa, narażona na alergie. Tymczasem skóra odpowiednio nawodniona jest sprężysta i jędrna, wygląda młodo, zdrowo i świeżo i jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Niedobór wody widać właśnie po kondycji naszej skóry. Toksyny nie mają ujścia i gromadzą się wewnątrz, przez co skóra staje się szara i traci zdrowy wygląd.

Twarda woda a pielęgnacja skóry i włosów

Polska kranówka ma dobrą jakość i spełnia wymagania krajowe i unijne. Często jednak ulega tzw. wtórnemu zanieczyszczeniu podczas przepływu przez sieci dystrybucyjne. W rezultacie, ma w składzie więcej chloru, wapnia, magnezu, cynku, ołowiu, niklu i kadmu. Z tego względu wielu mieszkańców naszego kraju skarży się, że woda w ich domach jest za twarda. Twarda woda powoduje nie tylko osady na kabinach prysznicowych, na świeżo umytych szklankach i tworzy kamień w czajniku. Może powodować także problemy ze skórą. Pod wpływem twardej wody podskórne naczynia włosowate rozszerzają się, a na skórze może pojawić się rumień. Sole magnezowe i wapniowe, które świadczą o twardej wodzie negatywnie wpływają także na pracę gruczołów łojowych. Pod jej wpływem skóra może się łuszczyć, mogą pojawiać się wykwity.

Sucha skóra staje się napięta, a wysuszone włosy – sztywne i pozbawione blasku. Ponadto, duże ilości wapnia i magnezu utrudniają kosmetykom i produktom myjącym wytwarzanie piany, słabiej też się rozpuszczają. W rezultacie warstwa niespłukanych resztek kosmetyków osadza się na skórze blokując pory i uniemożliwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. To zaś może wywoływać trądzik i wypryski.

Miękka woda a cera. Wypróbuj filtrów do wody!

Rozwiązaniem jest stosowanie zmiękczonej wody. Miękka woda sprzyja myjącym właściwościom kosmetyków, a także pozwala szybciej i łatwiej je spłukać. Jak zmiękczyć wodę? Najprostszym sposobem jest stosowanie filtrów do wody. Filtr do wody usuwa nadmiar takich pierwiastków jak wapń i magnez. Więcej informacji o filtrach do wody i ich rodzajach znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Jak zatrzymać lub spowolnić wypadanie włosów

Jak zatrzymać lub spowolnić wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest problemem, z którym boryka się wielu ludzi, a zwłaszcza mężczyzn. Może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak stres, zaburzenia hormonalne, niedobór witamin lub niewłaściwa pielęgnacja. W niniejszym tekście omówimy kilka skutecznych...

Monitory Pacjenta importera – Euro-Medical

Monitory Pacjenta importera – Euro-Medical

Firma euro-medical zaprasza do współpracy klientów, którzy poszukują sprzętu lub aparatury medycznej. Jesteśmy firmą typowo handlową zajmującą się zaopatrywaniem placówek medycznych w sprzęt oraz aparaturę medyczną. W swojej szerokiej ofercie posiadamy kardiomonitory,...

Metody rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością ruchową

Metody rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością ruchową

W Polsce dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi mają dostęp do różnych form terapii i rehabilitacji. Jedną z najważniejszych instytucji zajmujących się tym tematem jest Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Mimo Wszystko". Fundacja ta zajmuje się organizowaniem...

Wózki anestezjologiczne firmy – Euro-Medical

Wózki anestezjologiczne firmy – Euro-Medical

Zapewniamy od lat serwis naszych sprzętów. Gwarantujemy dostępność części zamiennych oraz szybką reakcję w przypadku uszkodzeń sprzętu, który został dostarczony przez naszą euro-medical klientom. W szczególnych przypadkach dajemy również klientowi sprzęt zastępczy aby...