Woda filtrowana – idealna do pielęgnacji skóry i włosów

2023-03-13 | ZDROWIE

Woda filtrowana to świetne rozwiązanie nie tylko w kuchni, ale także w… łazience. Twarda woda negatywnie wpływa na skórę i włosy. Może zaburzać pracę gruczołów łojowych, powodować łuszczenie się skóry, świecenie, wykwity. Filtry do wody skutecznie zmiękczają wodę!

Woda stanowi podstawę zdrowego trybu życia. Ważne jest jednak nie tylko jej picie, ale także… stosowanie podczas higieny osobistej. Jednym słowem, liczy się nawadnianie od wewnątrz i z zewnątrz.

Nawadnianie organizmu i regularne picie wody wpływa na kondycję skóry i włosów

Odwodniona skóra traci jędrność i elastyczność, jest szorstka, a na jej powierzchni mogą pojawiać się plamy, przebarwienia, zmarszczki i wypryski. Jest też podatna na podrażnienia i uszkodzenia, staje się wrażliwa, narażona na alergie. Tymczasem skóra odpowiednio nawodniona jest sprężysta i jędrna, wygląda młodo, zdrowo i świeżo i jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Niedobór wody widać właśnie po kondycji naszej skóry. Toksyny nie mają ujścia i gromadzą się wewnątrz, przez co skóra staje się szara i traci zdrowy wygląd.

Twarda woda a pielęgnacja skóry i włosów

Polska kranówka ma dobrą jakość i spełnia wymagania krajowe i unijne. Często jednak ulega tzw. wtórnemu zanieczyszczeniu podczas przepływu przez sieci dystrybucyjne. W rezultacie, ma w składzie więcej chloru, wapnia, magnezu, cynku, ołowiu, niklu i kadmu. Z tego względu wielu mieszkańców naszego kraju skarży się, że woda w ich domach jest za twarda. Twarda woda powoduje nie tylko osady na kabinach prysznicowych, na świeżo umytych szklankach i tworzy kamień w czajniku. Może powodować także problemy ze skórą. Pod wpływem twardej wody podskórne naczynia włosowate rozszerzają się, a na skórze może pojawić się rumień. Sole magnezowe i wapniowe, które świadczą o twardej wodzie negatywnie wpływają także na pracę gruczołów łojowych. Pod jej wpływem skóra może się łuszczyć, mogą pojawiać się wykwity.

Sucha skóra staje się napięta, a wysuszone włosy – sztywne i pozbawione blasku. Ponadto, duże ilości wapnia i magnezu utrudniają kosmetykom i produktom myjącym wytwarzanie piany, słabiej też się rozpuszczają. W rezultacie warstwa niespłukanych resztek kosmetyków osadza się na skórze blokując pory i uniemożliwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. To zaś może wywoływać trądzik i wypryski.

Miękka woda a cera. Wypróbuj filtrów do wody!

Rozwiązaniem jest stosowanie zmiękczonej wody. Miękka woda sprzyja myjącym właściwościom kosmetyków, a także pozwala szybciej i łatwiej je spłukać. Jak zmiękczyć wodę? Najprostszym sposobem jest stosowanie filtrów do wody. Filtr do wody usuwa nadmiar takich pierwiastków jak wapń i magnez. Więcej informacji o filtrach do wody i ich rodzajach znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

0 komentarzy

Polecamy również

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing to praktyka ozdabiania ciała poprzez przekłucie skóry i umieszczenie w tym miejscu biżuterii, zazwyczaj w postaci kolczyka. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych form mody i samoekspresji, która ma długą historię w wielu kulturach na...

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Witajcie w tej podróży ku odkryciu, jak medytacja może stać się mostem ku harmonii w naszych związkach. To wyjątkowa podróż, która zaprasza nas do odnalezienia równowagi nie tylko w relacjach z innymi, ale także w relacji ze sobą. Poprzez praktykowanie medytacji,...

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

W świecie, w którym coraz więcej osób zwraca uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty swojego życia, kosmetyki wegańskie zdobywają na popularności. Nie są to już niszowe produkty dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach, ale coraz częściej stanowią integralną część...