Wiosenny weekend w okolicach Świeradowa

2023-03-13 | CIEKAWOSTKI

Wiosna tuż, tuż! A wraz z nią zawitają do Polski piękne, słoneczne i często bardzo już ciepłe weekendy. Wielkanoc, Majówka, Boże Ciało. A może by tak spędzić ten czas w mniej tradycyjny sposób i pokusić się o ekskluzywny relaks w uzdrowiskowo-turystycznej miejscowości górskiej? Cisza, spokój i majestatyczna przyroda wokoło. Brzmi kusząco. Koniecznie sprawdźmy więc, jakie atrakcje czekają na nas w Świeradowie Zdroju i gdzie najlepiej zarezerwować wiosenny weekend!

Świeradów Zdrój – zafunduj sobie oddech od codzienności

Świeradów Zdrój to urocze, uzdrowiskowe miasto położone w dolinie rzeki Kwisy w malowniczej, południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Zajmuje ono teren Gór Izerskich stanowiących pasmo górskie Sudetów Zachodnich. Bogactwo wód mineralnych oraz pokaźne złoża borowiny wspomagające leczenie chorób reumatycznych oraz narządu ruchu i układu krążenia przyciągają do Świeradowa kuracjuszy już od XVII w. Dodatkowo podgórski klimat, zjawiskowe widoki, mnogość szlaków rowerowych i pieszych, a także idealne warunki dla amatorów narciarstwa sprawiają, że rejon ten jest słynny także wśród turystów.

Na żądnych wrażeń gości czeka wiele atrakcji w mieście. Źródełka wody mineralnej, deptak uzdrowiskowy oraz Dom Zdrojowy Świeradów-Zdrój to tylko nieliczne z nich. Dom Zdrojowy słynie z oryginalnej, widokowej wieży zegarowej oraz najdłuższej na Dolnym Śląsku, modrzewiowej hali spacerowej z egzotyczną roślinnością oraz z pijalnią wody mineralnej. Efektowna hala ma długość 80 m i ozdabiają ją czarujące witraże.

Nie omińmy Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” Dzięki tej wizycie poznamy między innymi tajniki fauny i flory łąk Gór i Pogórza Izerskiego. Obowiązkowe punkty na mapie to również Muzeum Zdrojowe oraz obiekt „Czarci Młyn”, czyli skansen produkcyjny tzw. Muzeum Chleba. Grota w Czerniawie-Zdroju oraz Park Zdrojowy to kolejne, warte uwagi atrakcje. Pamiętajmy jednak, że to tylko namiastka wrażeń, jakie czekają na nas w Świeradowie i jego okolicach!

Weekend w Świeradowie Zdroju? Postaw na luksusowy komfort!

W zabytkowej willi pochodzącej z XIX w. zwanej Willą Fabrykanta zlokalizowany jest obecnie hotel Świeradów Zdrój Cottonina – Villa&Mineral SPA Resort. Miejsce to zostało w pełni zrewitalizowane w latach 2009-2012 i przywrócono mu dawną świetność. Obecna nazwa obiektu nawiązuje do historii budynku, który po II wojnie światowej przez niemal pół wieku słynął z produkcji bawełny.

Na spragnionych luksusu turystów czekają przestronne, komfortowe pokoje, basen, ekskluzywna strefa SPA&Wellness, jacuzzi, siłownia, sala fitness, tepidarium oraz oczywiście wykwintna restauracja serwująca smaczne, różnorodne śniadania i popisowe obiadokolacje. Obiekt Cottonina dba o dzieci. Goście znajdą tutaj starannie zaprojektowaną przestrzeń do zabawy, płytki brodzik z fontanną, a nawet Autorskie Baby Eco SPA z zabiegami przeznaczonymi specjalnie dla najmłodszych! Koniecznie sprawdź, jakie atrakcyjne, wiosenne pakiety czekają na Ciebie i Twoją rodzinę. Już dziś skorzystaj z wyjątkowej oferty. Nie zwlekaj i nie czekaj do jutra, bo może być już za późno!

0 komentarzy

Polecamy również

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Witajcie w tej podróży ku odkryciu, jak medytacja może stać się mostem ku harmonii w naszych związkach. To wyjątkowa podróż, która zaprasza nas do odnalezienia równowagi nie tylko w relacjach z innymi, ale także w relacji ze sobą. Poprzez praktykowanie medytacji,...

10 Pomysłów na Wakacje z Dzieckiem w Mieście

10 Pomysłów na Wakacje z Dzieckiem w Mieście

Miejskie wakacje z dzieckiem mogą być równie ekscytujące i pełne przygód, jak te spędzone na odkrywaniu dalekich zakątków świata. Przedstawiamy 10 pomysłów na to, jak spędzić czas z dzieckiem w mieście podczas wakacji. 1. Odkrywanie lokalnych parków i placów zabaw...

Zaproszenia ślubne – jak je wybrać? Na co warto zwrócić uwagę?

Zaproszenia ślubne – jak je wybrać? Na co warto zwrócić uwagę?

Zaproszenia ślubne to niezwykle ważna kwestia podczas organizacji wesela. Para Młoda musi przecież upewnić się, że wszyscy goście zostali poinformowani o szczegółach zbliżającej się uroczystości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaproszeń ślubnych? O czym pamiętać? Na...