Zachowaj zdrowie po 40-tce – 7 porad, jak wyglądać rewelacyjnie w każdym wieku

2023-02-10 | CIEKAWOSTKI, URODA, ZDROWIE

Bycie zdrowym po 40-tce to wyzwanie, przed którym staje większość z nas. Dzieje się tak dlatego, że wraz z wiekiem stajemy się bardziej podatni na choroby i inne problemy zdrowotne. W tym artykule poznamy 7 najlepszych wskazówek, jak wyglądać rewelacyjnie w każdym wieku i zachować zdrowie.

Dobrze się odżywiaj i ćwicz

Nie można przecenić znaczenia zdrowego odżywiania i ćwiczeń. Jeśli chcesz dobrze się czuć i  wyglądać, te dwie rzeczy są niezbędne do osiągnięcia sukcesu – tak bardzo, że są pierwszym krokiem na naszej liście siedmiu wskazówek, jak wyglądać rewelacyjnie w każdym wieku!

Zdrowe odżywianie oznacza dużo owoców i warzyw (co najmniej pięć porcji dziennie), pełne ziarna, chude białko, takie jak kurczak lub ryba (dwie porcje) i niskotłuszczowe produkty mleczne, może to być mleko, jogurt lub ser. Jeśli to możliwe, staraj się nie przekraczać 30% dziennych kalorii ze źródeł tłuszczu jak orzechy; nasiona; awokado; oleje; oliwa z oliwek; tłuste ryby na przykład steki z łososia lub tuńczyka.

Zadbaj o zdrowe odżywianie oraz sport

Ćwicz regularnie! Wszyscy wiemy, jak ważne są ćwiczenia dla naszych ciał – a teraz jest to jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ również starzejemy się (co oznacza, że nasze ciała potrzebują więcej opieki). Więc wyjdź na zewnątrz każdego dnia i ruszaj się! Spacer po mieście zamiast jazdy samochodem lub komunikacją, zajęcia jogi w pobliskim studio lub dołączenie do grup sportowych będzie bardzo dobrym sposobem na wprowadzenie aktywności na co dzień.

Bądź elastyczny

Aby wyglądać i czuć się jak najlepiej, ważne jest, aby być elastycznym. Elastyczność może pomóc Ci uniknąć kontuzji, ponieważ sprawi, że siła Twoich mięśni będzie wystarczająca, aby wytrzymać codzienne obciążenia ciała. Rozciąganie zwiększa również krążenie i zmniejsza stres, co z kolei sprawia, że jesteś bardziej energiczny w ciągu dnia.

Elastyczność jest również kluczem do poprawy postawy – im lepsza postawa, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia bólu pleców lub innych części ciała (zwłaszcza z wiekiem). I wreszcie, rozciąganie poprawia równowagę, ponieważ rozciąga te napięte mięśnie, które ciągną nasze ciała do nienaturalnej pozycji, gdy stoimy w miejscu lub chodzimy przez cały dzień!

Dbaj o swoją skórę

  • Na co dzień używaj kremu z filtrem.
  • Wybierz krem z filtrem, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego rodzaju skóry, a następnie nakładaj go codziennie – i w razie potrzeby ponawiaj aplikację.
  • Stosuj filtr SPF 30 lub wyższy na odsłonięte partie skóry (np. twarz) oraz SPF 50 lub wyższy na odsłonięte partie skóry, które są szczególnie wrażliwe na promienie UV (np. tył szyi).
  • Nakładaj ponownie co dwie godziny, jeśli przebywasz na zewnątrz przez dłuższy czas.

Bądź życzliwy dla swojego ciała

Jeśli chcesz wyglądać lepiej po 40-tce, ważne jest, aby być życzliwym dla swojego ciała. Nie obwiniaj się, jeśli nie wyglądasz jak 25-latka. Nie porównuj się do innych i nie bój się prosić o pomoc, gdy jest potrzebna. Ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu, zapewnij sobie odpowiednią ilość snu i jedz codziennie dużo zdrowych produktów oraz owoce i warzywa. Pij też dużo wody!

Zadbaj o skórę

Nie zaniedbuj swojego wyglądu

Po czterdziestce możesz mieć wrażenie, że Twoje ciało Cię zdradziło. Ale nie poddawaj się! W tym wieku nadal możesz wyglądać świetnie – i jest to ważne nie tylko ze względu na nas samych, ale również dlatego, że wpływa na to, jak postrzegają nas inni.

Na przykład badania pokazują, że osoby o atrakcyjnych twarzach zarabiają więcej niż ich mniej atrakcyjni koledzy. Ponadto, takie osoby rzadziej są skazywane przez ławę przysięgłych (nawet jeśli są winne) i częściej udaje im się uniknąć kary, jeśli zostaną złapane na gorącym uczynku. Tak więc dbanie o swój wygląd z wiekiem opłaca się nie tylko pod względem pewności siebie, ale również finansowo!

Baw się dobrze!

Zabawa to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jest to również świetny sposób na utrzymanie aktywnego umysłu i zachowanie młodego ducha.

Jeśli ostatnio czujesz się przygnębiony, spróbuj zrobić coś fajnego z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Wyjdź na kolację, idź na zakupy razem lub nawet po prostu zagraj w grę w domu, jeśli nie masz czasu, aby wyjść gdziekolwiek!

Umawiaj się na spotkania towarzyskie

Twoja czterdziestka może być niesamowitą dekadą, jeśli jesteś zdrowa, sprawna i zadowolona z tego, jak wyglądasz

Jeśli tylko chcesz, możesz zachować zdrowie i sprawność fizyczną po czterdziestce. Nie chodzi już tylko o to, by móc przebiec maraton czy podnosić duże ciężary – chodzi także o to, by dobrze się czuć i mieć energię, by cieszyć się życiem.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić już teraz, które pomogą Ci zachować świetny wygląd, a także doskonałe samopoczucie przez wiele lat.

Wszyscy chcemy wyglądać młodziej i czuć się zdrowiej wraz z wiekiem, ale czasem może być trudno zacząć. Kluczem jest znalezienie sposobów na utrzymanie ciała w dobrej formie i zdrowiu bez wywierania na siebie zbyt dużej presji.

0 komentarzy

Polecamy również

Wyjątkowy manicure w ekspresowym tempie

Wyjątkowy manicure w ekspresowym tempie

Czy któraś z nas nie miała kiedyś takiej sytuacji, kiedy potrzebowała zadbać o swoje paznokcie, tworząc zjawiskowy efekt, jednak przez brak czasu została z niczym? No właśnie! Pora zażegnać problem raz na zawsze i odkryć sprawdzony sposób na szybką, ale efektowną...

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing to praktyka ozdabiania ciała poprzez przekłucie skóry i umieszczenie w tym miejscu biżuterii, zazwyczaj w postaci kolczyka. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych form mody i samoekspresji, która ma długą historię w wielu kulturach na...