Frezarki do paznokci – dostępne rodzaje oraz bezpieczne użytkowanie

2023-02-28 | URODA

Frezarka do paznokci to urządzenie używane w salonach kosmetycznych, jak również przeznaczone do użytku domowego, w czasie samodzielnej pielęgnacji paznokci. Frezarki to urządzenia elektryczne, zasilane z sieci lub za pomocą akumulatora. Zawierają głowicę z końcówkami frezującymi, które służą do usuwania skórek, plam, zgrubień, a także do piłowania paznokci. Wybór frezarki jest niezwykle ważny zarówno jeśli myślisz o wyposażeniu salonu kosmetycznego, jak i wtedy gdy szukasz urządzenia tylko dla siebie.

Rodzaje frezarki – dostępne i polecane modele 

Istnieje wiele rodzajów frezarek do paznokci, a wybór odpowiedniego zależy od preferencji i potrzeb użytkowniczki lub oczekiwań pracowników danego salonu. Oto niektóre z najczęściej spotykanych rodzajów frezarek do paznokci. 

Urządzenia typu klasycznego mają najprostszą konstrukcję. Zazwyczaj złożone są z frezarki wyposażonej w jedną lub więcej końcówek, które pomogą w różnorakim wymodelowaniu płytki paznokcia. 

Frezarki stołowe to urządzenia nieco większe i bardziej zaawansowane. Zwykle posiadają większą liczbę końcówek, co pozwala na wykonywanie większej liczby bardziej zaawansowanych działań. Frezarek stołowych używa się głównie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. 

Frezarki akumulatorowe to modele bezprzewodowe, zasilane akumulatorem, co czyni je urządzeniami mobilnymi. Są popularne wśród osób, które chcą wykonywać manicure i pedicure w domu lub odwiedzać swoje klientki w ich miejscu zamieszkania. Oferuje je niemal każdy specjalistyczny sklep kosmetyczny.

Frezarki do paznokci z wbudowanym odkurzaczem to modele posiadające system zasysania powstających pyłków. Usuwają na bieżąco skrawki paznokci i naskórka, co sprawia, że są bardzo higieniczne. 

Znajdziesz też frezarki do paznokci z regulacją prędkości. Są to modele, które pozwalają na zmianę prędkości obrotowej końcówek, co umożliwia lepszą kontrolę i precyzję pracy w trakcie jej wykonywania. 

Jak poprawnie stosować frezarkę do paznokci? 

Stosowanie frezarki do paznokci jest dość proste, ale wymaga ostrożności i przestrzegania kilku zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć uszkodzeń paznokci i skóry. Przed rozpoczęciem pracy z frezarką należy przygotować paznokcie, w tym usunąć lakier z ich płytki, umyć dłonie oraz w razie potrzeby odciąć lub zmatowić paznokcie.

Następnie należy wybrać odpowiednią końcówkę do pracy, na przykład końcówkę do pilnikowania lub polerowania. Przed użyciem frezarki ustaw też odpowiednią prędkość obrotową, zwykle w zależności od rodzaju pracy, jaką wykonujesz.

W trakcie korzystania z urządzenia pracuj ostrożnie, delikatnie prowadząc końcówkę po paznokciu, unikając kontaktu z żywą skórą dookoła.

Unikaj zbyt długiego stosowania frezarki. Nie używaj jej przez długi czas, aby uniknąć przegrzania urządzenia i tym samym jego potencjalnego uszkodzenia. Pamiętaj, że przerwy w pracy są bardzo ważne.

Pamiętaj też o higienie w czasie piłowania paznokcia. Zachowaj ostrożność i wymieniaj końcówki frezujące po każdym użyciu, aby uniknąć infekcji. Końcówki powinny być dezynfekowane lub sterylizowane przed każdym użyciem. Szczególną uwagę należy zachować w przypadku skórek, aby uniknąć przypadkowego zranienia.

fot. materiały prasowe

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy również

Jak zatrzymać lub spowolnić wypadanie włosów

Jak zatrzymać lub spowolnić wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest problemem, z którym boryka się wielu ludzi, a zwłaszcza mężczyzn. Może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak stres, zaburzenia hormonalne, niedobór witamin lub niewłaściwa pielęgnacja. W niniejszym tekście omówimy kilka skutecznych...

Depilacja męska – na czym polega, jak się przygotować?

Depilacja męska – na czym polega, jak się przygotować?

Panowie coraz częściej decydują się na wykonanie depilacji. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zdecydować się na taki zabieg, bądź nie jesteś pewien, jak się do niego przygotować - trafiłeś doskonale. Jesteśmy przekonani, że w poniższym artykule rozwiejemy wszystkie...

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to popularna procedura medyczna, która pozwala na skuteczne usuwanie naczynek, naczyniaków i innych zmian skórnych. Jest to jeden z najnowszych i najskuteczniejszych sposobów, aby pozbyć się zmian, które często przybierają postać siateczki...