Frezarki do paznokci – dostępne rodzaje oraz bezpieczne użytkowanie

2023-02-28 | URODA

Frezarka do paznokci to urządzenie używane w salonach kosmetycznych, jak również przeznaczone do użytku domowego, w czasie samodzielnej pielęgnacji paznokci. Frezarki to urządzenia elektryczne, zasilane z sieci lub za pomocą akumulatora. Zawierają głowicę z końcówkami frezującymi, które służą do usuwania skórek, plam, zgrubień, a także do piłowania paznokci. Wybór frezarki jest niezwykle ważny zarówno jeśli myślisz o wyposażeniu salonu kosmetycznego, jak i wtedy gdy szukasz urządzenia tylko dla siebie.

Rodzaje frezarki – dostępne i polecane modele 

Istnieje wiele rodzajów frezarek do paznokci, a wybór odpowiedniego zależy od preferencji i potrzeb użytkowniczki lub oczekiwań pracowników danego salonu. Oto niektóre z najczęściej spotykanych rodzajów frezarek do paznokci. 

Urządzenia typu klasycznego mają najprostszą konstrukcję. Zazwyczaj złożone są z frezarki wyposażonej w jedną lub więcej końcówek, które pomogą w różnorakim wymodelowaniu płytki paznokcia. 

Frezarki stołowe to urządzenia nieco większe i bardziej zaawansowane. Zwykle posiadają większą liczbę końcówek, co pozwala na wykonywanie większej liczby bardziej zaawansowanych działań. Frezarek stołowych używa się głównie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. 

Frezarki akumulatorowe to modele bezprzewodowe, zasilane akumulatorem, co czyni je urządzeniami mobilnymi. Są popularne wśród osób, które chcą wykonywać manicure i pedicure w domu lub odwiedzać swoje klientki w ich miejscu zamieszkania. Oferuje je niemal każdy specjalistyczny sklep kosmetyczny.

Frezarki do paznokci z wbudowanym odkurzaczem to modele posiadające system zasysania powstających pyłków. Usuwają na bieżąco skrawki paznokci i naskórka, co sprawia, że są bardzo higieniczne. 

Znajdziesz też frezarki do paznokci z regulacją prędkości. Są to modele, które pozwalają na zmianę prędkości obrotowej końcówek, co umożliwia lepszą kontrolę i precyzję pracy w trakcie jej wykonywania. 

Jak poprawnie stosować frezarkę do paznokci? 

Stosowanie frezarki do paznokci jest dość proste, ale wymaga ostrożności i przestrzegania kilku zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć uszkodzeń paznokci i skóry. Przed rozpoczęciem pracy z frezarką należy przygotować paznokcie, w tym usunąć lakier z ich płytki, umyć dłonie oraz w razie potrzeby odciąć lub zmatowić paznokcie.

Następnie należy wybrać odpowiednią końcówkę do pracy, na przykład końcówkę do pilnikowania lub polerowania. Przed użyciem frezarki ustaw też odpowiednią prędkość obrotową, zwykle w zależności od rodzaju pracy, jaką wykonujesz.

W trakcie korzystania z urządzenia pracuj ostrożnie, delikatnie prowadząc końcówkę po paznokciu, unikając kontaktu z żywą skórą dookoła.

Unikaj zbyt długiego stosowania frezarki. Nie używaj jej przez długi czas, aby uniknąć przegrzania urządzenia i tym samym jego potencjalnego uszkodzenia. Pamiętaj, że przerwy w pracy są bardzo ważne.

Pamiętaj też o higienie w czasie piłowania paznokcia. Zachowaj ostrożność i wymieniaj końcówki frezujące po każdym użyciu, aby uniknąć infekcji. Końcówki powinny być dezynfekowane lub sterylizowane przed każdym użyciem. Szczególną uwagę należy zachować w przypadku skórek, aby uniknąć przypadkowego zranienia.

fot. materiały prasowe

0 komentarzy

Polecamy również

Wyjątkowy manicure w ekspresowym tempie

Wyjątkowy manicure w ekspresowym tempie

Czy któraś z nas nie miała kiedyś takiej sytuacji, kiedy potrzebowała zadbać o swoje paznokcie, tworząc zjawiskowy efekt, jednak przez brak czasu została z niczym? No właśnie! Pora zażegnać problem raz na zawsze i odkryć sprawdzony sposób na szybką, ale efektowną...

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing — ozdabianie ciała za pomocą kolczyków

Piercing to praktyka ozdabiania ciała poprzez przekłucie skóry i umieszczenie w tym miejscu biżuterii, zazwyczaj w postaci kolczyka. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych form mody i samoekspresji, która ma długą historię w wielu kulturach na...

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

W świecie, w którym coraz więcej osób zwraca uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty swojego życia, kosmetyki wegańskie zdobywają na popularności. Nie są to już niszowe produkty dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach, ale coraz częściej stanowią integralną część...