Mycie okien nigdy nie było równie proste – poznaj 3 proste sposoby na idealnie czyste okna

2022-11-14 | CIEKAWOSTKI, DOM

Wszyscy chcemy, aby nasze domy wyglądały świeżo i czysto. Pomiędzy odkurzaniem, wycieraniem kurzu, mycie okien może być nieco przerażające. Na szczęście istnieją proste sposoby na uporanie się z tym zadaniem, aby Twoje okna zawsze wyglądały świetnie!

Ocet i alkohol

Jeśli szukasz opłacalnego, przyjaznego dla środowiska sposobu na czyszczenie okien, ocet i alkohol jest odpowiedzią. Jest też łatwy do znalezienia i użycia. Wszystko, co musisz zrobić, to zmieszać równe części octu i alkoholu (najlepiej wódki) w butelce z rozpylaczem i spryskać nim okna. Pozostaw je na 2 minuty, a następnie wytrzyj pozostałości ręcznikiem papierowym lub gazetą.
Można również umieścić swoją mieszaninę w butelce z aerozolem i po prostu spryskać bezpośrednio na okno przed wytarciem wszelkich pozostałości ręcznikami papierowymi lub gazetą.

Sciereczka z mikrofibry

Do umycia okien za pomocą ściereczki z mikrofibry właściwie potrzebna jest tylko woda, nie potrzebne są żadne detergenty. Odpowiednia struktura materiału sprawia, że skuteczne zbiera on wszelkie zabrudzenia. Wystarczy jedynie zwilżyć ściereczkę, a następnie przemyć całą szybę – najlepiej robić to, przesuwając się od góry ku dołowi. Do czyszczenia szyb wystarczą cienkie ściereczki z mikrofibry o niskiej gramaturze (250-300 g/m2) i splocie z widocznymi pętelkami.

sposoby na mycie okien

Nabłyszczacz do zmywarki

Skuteczną metoda mycia okien bez smug, jest stosowanie nabłyszczacza do zmywarki. W jego składzie najczęściej znajdują się i alkohol, i sok z cytryny. Oba z nich rozpuszczają tłuste osady i przyczyniają się do wydobycia błysku ze szkła. Do wody, którą planujemy umyć szyby, wystarczy dodać niewielką ilość nabłyszczacza, np. szklankę na trzy litry wody.

Dodatkowe wskazówki dotyczące mycia okien!

  • Myj okna rano lub wieczorem, kiedy słońce nie ma bezpośredniego zasięgu wzroku.
  • Do czyszczenia okien należy używać ściągaczki.
  • Użyj miękkiej, niestrzępiącej się szmatki do czyszczenia okien.
  • Myj okna od góry do dołu i od lewej do prawej

To jest to! Teraz masz trzy łatwe sposoby na czyszczenie okien. Pamiętaj, że kluczem jest znalezienie tego, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojego domu, więc baw się różnymi kombinacjami, aż znajdziesz to, co działa najlepiej. Szczęśliwego czyszczenia!

1 komentarz

  1. Ania

    Ten sposób z alkoholem i octem najlepszy

Polecamy również

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Znalezienie Równowagi: Jak Medytacja Może Pomóc w Związkach

Witajcie w tej podróży ku odkryciu, jak medytacja może stać się mostem ku harmonii w naszych związkach. To wyjątkowa podróż, która zaprasza nas do odnalezienia równowagi nie tylko w relacjach z innymi, ale także w relacji ze sobą. Poprzez praktykowanie medytacji,...

Bezpieczne i praktyczne sztućce dla dzieci

Bezpieczne i praktyczne sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci to nieodzowny element wyposażenia kuchni każdej młodej rodziny. Nie tylko sprawiają, że posiłki maluchów są łatwiejsze do spożycia, ale także uczą samodzielności i wspierają rozwój małej motoryki. Wybór odpowiednich sztućców jest kluczowy dla...